EKİBİMİZ


ONUR KENAN AYDOĞDU
Kurucu-Yazar-Çevirmen

2002 , Trabzon doğumluyum. Beşikdüzü Fen Lisesi’nde başladığım lise öğrenimimi Kanuni Anadolu Lisesi’nde tamamladım. Eş zamanlı olarak 10 yıl eğitim gördüğüm, özel yetenekli öğrencilerin eğitim gördüğü Bilim ve Sanat Merkezi’nden (Bilsem) mezun oldum. Bilsem’deki öğrenimim boyunca Fizik dersi ağırlıklı olmak üzere Robotik, Uzay ve Havacılık, Mekatronik, Yazılım-Kodlama dersleri aldım. Tübitak 4006, Bilim ve Sanat Şenliği, Teknofest İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali gibi pek çok yarışmaya katıldım. Şuanda Hacettepe Üniversitesi Biyoloji bölümü ve Anadolu Üniversitesi Felsefe Bölümü lisans düzeyinde öğrenimime devam ediyorum. Başta Hacettepe Üniversitesi Felsefe Topluluğu’nda yönetim kurulu üyesi olmak üzere pek çok üniversite topluluğunda yer aldım. Din, Bilim ve Felsefe alanlarında makale ve video çevirmenliği yapıp aynı zamanda makale yazmakta ve videolar hazırlamaktayım.

İlgi Alanlarım: Din felsefesi, Bilim Felsefesi, Epistemoloji, Ahlak Felsefesi, Zihin Felsefesi, Mantık, İslam Felsefesi, Fizik, Biyoloji, Astronomi ve Uzay Bilimleri, Bilim Tarihi, Psikoloji, Dinler Tarihi, Felsefe Tarihi, İslami İlimler


SAMET TEKİN
Yazar-Çevirmen

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nde öğrenimine devam etmektedir. Ekoloji, doğa koruma, zooloji, paleontoloji, antropoloji, jeoloji, kuantum mekaniği, bilim tarihi, felsefe tarihi, bilim felsefesi, biyoloji felsefesi, ontoloji, epistemoloji, etik, antik çağ felsefesi, psikoloji ve sosyoloji alanlarıyla ilgileniyor. Düalist kozmoloji kitabının yazarıdır. Yazarlık ve çevirmenliğin yanı sıra esas olarak yaban hayatının korunması üzerine çalışıyor.


MELİH DEMİRALAY
Çevirmen

2006 yılında Denizli’de doğdu. Denizli Erbakır Fen Lisesi’nde öğrenim görmektedir. Halihazırda felsefe ve bilimle ilgilenmektedir.


EYMEN YALAZ
Çevirmen

2003 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler lisans öğrenimine devam ediyor. Felsefe, bilim ve dilbilimle ilgileniyor, çeviriler yapıyor. Kitaplara özel ilgisi sebebiyle Plaktaki Kitap adı altında çeşitli platformlarda kitap yorumları yazıyor, Youtube’da kitap seslendirmesi yapıyor.


ZEYNEP SÜHEYLA KARATAŞ
Yazar

2001 , Şanlıurfa doğumluyum. Lise öğrenimini Simya Anadolu Lisesinde tamamladım. Hacettepe Üniversitesi Felsefe bölümü son sınıf öğrencisiyim. Aynı zamanda Hacettepe Felsefe  Topluluğunda görev yapıyorum. 2019 yılında  Ege Üniversitesinde düzenlenen TÜFÖB (Türkiye Felsefe Öğrencileri Kongresi) katıldım ve  kongre için yazdığım iki  metinde finale kaldım. Edebiyat – Felsefe kategorilerinde dijital dergilerde çeşitli yazılar yazmaktayım. Araştırmayı , yazmayı, dinlemeyi ve öğrenmeyi seven biriyim . İlgi alanlarım etik – insan hakları- felsefe tarihi – epistemoloji -islam felsefesi – ahlak felsefesi


ÖZNUR SADIKOĞLU AYTAR
Yazar

1997 yılında Mersin’de doğdu. Bingöl Üniversitesi ilahiyat Fakültesinde lisans eğitimini tamamladı. Şuan Bingöl Üniversitesinde Felsefe bölümünde yüksek lisans yapmaktadır. Din Felsefesi, İslam Felsefesi ve Ortaçağ Felsefesi ile ilgilenmektedir. Ayrıca özel bir kolejde din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği yapmaktadır.


SEFA KELEŞ
Çevirmen

1995 yılında İstanbul’da doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünden mezun olduktan sonra UCL’de Çevre Dostu Yapı Tasarımı ve Mühendisliği alanında yüksek lisans yaptı. Şu an T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığında çalışmaktadır. Binalarda güneş ve rüzgar analizi, enerji performans değerlendirmesi, parametrik modelleme yoluyla performans optimizasyonu, ve iç ortam konforu konularıyla ilgileniyor.


SAMET ÖZEN
Yazar-Çevirmen

1996 yılında Manisa’da dünyaya geldi. Sağlık Bakanlığında görev yapmaktadır. Hacettepe Felsefe bölümünde öğrenimine devam etmektedir. Felsefe, fizik ve matematikle ilgilenmektedir.


KÜBRA ALATAŞ
Çevirmen

2002 yılında Elazığ’da doğdu. Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde öğrenimine devam etmektedir. Arapça, Almanca, Felsefe ve Psikoloji alanlarıyla ilgileniyor.<

ARDA ÖZEL
Yazar-Çevirmen

2006 Yılında İstanbulda doğdu. Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesi’nde eğitim görmektedir. Analitik felsefe, zihin felsefesi, din felsefesi, metafizik ve epistemolojiyle ilgilenmektedir.


GÜZİN ASYA ASLAN
Çevirmen

6 Mart 2002’de Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde öğrenci. Siyaset bilimine ek olarak şiirle yakından ilgilenmektedir. Aslen Ispartalı olduğundan güle ve bülbüle hayrandır.


TALHA KARATAŞ
Çevirmen

M.Talha Karataş, 1999 İstanbul doğumlu. Lisans eğitimini ODTÜ felsefe bölümünde tamamladı. Başta din felsefesi, zihin felsefesi ve informel mantık olmak üzere felsefenin çeşitli kollarıyla ilgilenmektedir. Harici ilgi alanları arasında havacılık, yakın siyasi tarih ve lengüistik vardır.

NİLSEVİM KÜLAHCI
Çevirmen

2005 yılında istanbul’da doğdum. Liseye Ankara’da başladım. Farklı dillerle ilgilensem de ingilizce eğitimi veriyorum ve ingilizce-türkçe çeviri yapıyorum. Politika ve dil bilimi temel ilgi alanlarım.

TUĞÇENUR ERİLLİ
Yazar

1997’de İstanbul’da doğdu. Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Lisans hayatı boyunca İslam Felsefesl ve Din Felsefesi alanlarında araştırmalar yaptı. Çeşitli sempozyumlarda farklı konularda bildiriler sundu. Eğitim ve araştırma amaçlı İngiltere ve Ürdün’de bulundu. Yüksek Lisansını Din Felsefesi alanında yapmaktadır. Çalıştığı konu ise Arthur Schopenhauer’da Merhamet ve İslam düşüncesindeki Merhamet anlayışının karşılaştırılması üzerinedir.


ÖMER TAHA KARTAL
Yazar

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi  Felsefe Bölümü’nde öğrenimine devam etmektedir. İlgilendiği alanlar: Din Felsefesi , İslam Felsefesi ve Dinler tarihi.


CESUR AKÇAY
Yazar

2003 yılında Azerbaycan’da dünyaya geldi. 2016 yılında türkiyeye geldi ve şu anda Dokuz Eylül Üniversitesi Felsefe bölümünde öğrenimine devam etmektedir. Varlık, dil, zihin ve bilgi felsefesi alanlarıyla ilgilenmektedir.


ENES AĞARTIR
Yazar

2004 yılında İzmir’de doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini İzmir’de yaptıktan sonra öğrenimine Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi üzerine devam etmektedir. Aktif olarak Siyaset Bilimi ve felsefesi, din felsefesi, bilim felsefesi, epistemoloji, dinler ve mitoloji tarihi ilgi alanıdır.


MÜMİN POYRAZ COŞAR
Yazar-Çevirmen

2006 yılında İstanbul’da doğdu. İlkokul 3. sınıftan ortaokul 7. sınıfa kadar Tekirdağ Bilim ve Sanat Merkezinde fizik, kimya, biyoloji, astronomi gibi doğa bilimleri, bilgisayar bilimleri ve matematik üzerine eğitim gördü. Eğitim gördüğü alanlar üzerine ulusal ve uluslararası düzeyde projelerde görev aldı. Lise öğrenimine Prof. Dr. Fuat Sezgin Fen Lisesi’nde 11. sınıf öğrencisi olarak devam etmektedir. Prof. Dr. Fuat Sezgin Fen Lisesi  ‘nde bir çok projede görev aldı. Lise eğitimine eş zamanlı olarak Çorlu Bilim ve Sanat Merkezi’nde eğitimine devam etmektedir. Çorlu Bilim ve Sanat Merkezi’nde Fizik ve Matematik üzerine projelerde görev aldı. İlgi alanları başta doğa bilimleri ve matematik olmak üzere tüm mühendislik ürünleridir.


MUSTAFA ERDURAN
Çevirmen

2000 yılında Konya’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde öğretimine devam etmektedir aynı zamanda e-ihracat alanında faaliyet gösteren bir şirkette tam zamanlı olarak çalışmaktadır.  İlgi alanları Aristoteles, Eski Ahit ve İslam’da Tarihselcilik, Kurancılık ve Ehl-i Sünnet akımları üzerindedir.


AHMET BOZDAĞ
Yazar

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Tarih Bölümü’nden mezun oldu. İlgi alanları  Din felsefesi, epistemoloji, etik üzerinedir.

MURAT BİLGİ
Yazar

2002 yılında İzmirde doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi bölümünde öğrenimine devam etmektedir. İslam Felsefesi, Metafizik ve Analitik Din Felsefesi alanlarıyla ilgileniyor.


EMRE TAŞTANKAYA
Editör-Yazar

2000 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi BÖTE bölümünde öğrenimine devam etmektedir. Eğitim, din ve teknolojik gelişmelere dair araştırmalar ve okumalar yapmaktadır.


ABDULLAH KALA
Editör

Ahmet Yesevi Üniversitesi Siber Güvenlik alanında yüksek lisansına devam etmektedir. Özel bir bankada Siber Güvenlik uzmanı olarak çalışmaktadır.