EKİBİMİZE KATILIN!

Geçmişte felsefede çığır açmış bu topraklarda günümüzde felsefeye olan ilgisizlik ve olumsuz bakış maalesef ki oldukça üzücüdür. Amacımız bilgi kirliliğinin dolaştığı bu sosyal medya platformlarında elimizden gelenin daha fazlasını ortaya koyarak insanları doğru bilgilerle bilgilendirmek ,bilinmedik konularda aydınlatmak , bilinenlerin üzerine koyarak devam etmektir. Konuşulmayan veya eksik konuşulan hakkında doğru bilgi verilmeyen , bilerek veya bilmeyerek çarpıtılan, yüzeysel geçilen, detayına inilmeyen konuları alanında uzman olan ve uzman olmaya gönül vermiş kişilerle en iyi şekilde ele alıp felsefe alanında Türkçe literatüre yeni içerikler kazandırarak insanların felsefeyi sevmesini ve felsefeye ilgi duymalarını hedefliyoruz. Hedeflerimiz noktasında her türlü çabayı vererek felsefeyi tekrardan bu topraklarda yurt edindirmek istiyoruz. Bu hedefler doğrultusunda bizlere destek olmak isteyenleri aramızda görmekten de memnuniyet duyarız.

Bizlere içerik konusunda nasıl yardımcı olabilirsiniz?

  • Kaynak ve resmi dil kullanmak şartı ile Bilim Felsefesi, Epistemoloji, Din Felsefesi, Zihin Felsefesi, Ahlak Felsefesi, Mantık, Dil Felsefesi, Eğitim Felsefesi vb. Felsefe disiplinleri kapsamında özgün instagram paylaşımı hazırlamak.
  • Kaynak ve resmi dil kullanmak şartı ile Bilim Felsefesi, Epistemoloji, Din Felsefesi, Zihin Felsefesi, Ahlak Felsefesi, Mantık, Dil Felsefesi, Eğitim Felsefesi vb. Felsefe disiplinleri kapsamında Times New Roman 12 Punto ve en az 2 Word sayfası olacak şekilde özgün site yazısı hazırlamak.
  • Bilim Felsefesi, Epistemoloji, Din Felsefesi, Zihin Felsefesi, Ahlak Felsefesi, Mantık, Dil Felsefesi, Eğitim Felsefesi vb. Felsefe disiplinleri kapsamında alanında uzman veya uzman olmaya aday olan kişiler ile konularımız kapsamında sunumlar gerçekleştirmek. Çok daha ileri zamanlarda sempozyumlar düzenlemek.
  • Bilim Felsefesi, Epistemoloji, Din Felsefesi, Zihin Felsefesi, Ahlak Felsefesi, Mantık, Dil Felsefesi, Eğitim Felsefesi vb. Felsefe disiplinleri kapsamında kitap incelemeleri yapmak.
  • Bilim Felsefesi, Epistemoloji, Din Felsefesi, Zihin Felsefesi, Ahlak Felsefesi, Mantık, Dil Felsefesi, Eğitim Felsefesi vb. Felsefe disiplinleri kapsamında Film önerilerinde ve incelemelerinde bulunmak.
  • Bilim Felsefesi, Epistemoloji, Din Felsefesi, Zihin Felsefesi, Ahlak Felsefesi, Mantık, Dil Felsefesi, Eğitim Felsefesi vb. Felsefe disiplinleri kapsamında alanında uzman kişilerin sözlerini; kaynakları ve ingilizce karşılığı ile paylaşmak.
  • Bilim Felsefesi, Epistemoloji, Din Felsefesi, Zihin Felsefesi, Ahlak Felsefesi, Mantık, Dil Felsefesi, Eğitim Felsefesi vb. Felsefe disiplinleri kapsamında yazı, makale, video, kitap vb. çevirisi yapmak.
  • Bilim Felsefesi, Epistemoloji, Din Felsefesi, Zihin Felsefesi, Ahlak Felsefesi, Mantık, Dil Felsefesi, Eğitim Felsefesi vb. Felsefe disiplinleri kapsamında akademik sunumların, belgesellerin, ders içeriklerinin paylaşımını yapmak.
  • Bilim Felsefesi, Epistemoloji, Din Felsefesi, Zihin Felsefesi, Ahlak Felsefesi, Mantık, Dil Felsefesi, Eğitim Felsefesi vb. Felsefe disiplinleri kapsamında üniversite ve ilgili bölümlerinin tanıtımında katkıda bulunmak.

Bu maddeler kapsamında bize yardımcı olmak isteyenler kendilerini “Adı soyadı, yaşı, okuyorsa okulu ve bölümü, mezunsa hangi okul ve bölümden mezun olduğu” şeklinde tanıtarak yardımda bulunmak istedikleri maddeler kapsamında aşağıdaki iletişim bilgilerinden bizlere ulaşabilirler.

İletişim için: felsefelog10@gmail.com